Piotr Szulec przejmuje stery Zarządów Skarbiec Holding i Skarbiec TFI

Od 12 stycznia 2022 r., zgodnie z uchwałą Rady Nadzorczej Skarbiec Holding z 11 stycznia 2022 r., stanowisko Prezesa Zarządu Skarbiec Holding obejmuje Piotr Szulec. Piotr Szulec poprowadzi także Zarząd Skarbiec TFI.

Powołanie Prezesa Zarządu obu spółek ma istotne znaczenie dla efektywnego i kompleksowego zarządzania wszystkimi aktywami Grupy Skarbiec. Piotr Szulec od wielu lat związany jest z rynkiem kapitałowym, w tym z sektorem towarzystw funduszy inwestycyjnych. Jego wiedza i doświadczenie są nie do przecenienia w świetle ambitnych planów rozwoju Grupy Skarbiec na coraz bardziej konkurencyjnym rynku usług finansowych – podkreśla Stanisław Kluza, Przewodniczący Rady Nadzorczej Skarbiec TFI i Skarbiec Holding. 

Grupa Skarbiec, a w szczególności Skarbiec TFI jest jednym z najbardziej renomowanych towarzystw funduszy inwestycyjnych na polskim rynku. Liczne nagrody i osiągnięcia potwierdzają pozycję spółki w tym niezwykle wymagającym obszarze. Jestem przekonany, że wiedza, eksperckie doświadczenie wszystkich pracowników firmy pozwolą na realizację kolejnych wyzwań z korzyścią dla naszych klientów. Chciałbym też zapewnić, że będziemy kontynuować politykę inwestycyjną. Jednym z wiodących parametrów, które wyróżniają Skarbiec TFI jest wysoki profesjonalizm i niezależność naszych zarządzających – zaznacza Piotr Szulec, Prezes Zarządu Skarbiec Holding i Skarbiec TFI.


Na stanowisku Prezesa Zarządu Skarbiec Holding i Skarbiec TFI Piotr Szulec zastąpił Annę Milewską.

Tego samego dnia do składu Zarządu Skarbiec Holding został powołany także Jacek Fijałkowski, menedżer z wieloletnim doświadczeniem m.in. w sektorze finansowym, usług biznesowych i nowoczesnych usług IT. Funkcję członka Zarządu Holdingu obejmie 25 stycznia 2022 r. We władzach spółki od 12 stycznia 2022 r. ponownie zasiądzie także Marek Wędrychowski, dotychczasowy członek Zarządu Skarbiec Holding.

Z Zarządu Skarbiec TFI, zgodnie z uchwałą Rady Nadzorczej TFI odchodzi Jarosław Jamka.  Do składu Zarządu Skarbiec TFI, z dniem 25 stycznia 2022 r. dołączy natomiast Jacek Fijałkowski.
 
Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj