45 mln zł wyniósł zysk netto Skarbiec Holding po III kwartałach roku obrotowego 2020/2021

Skarbiec Holding, właściciel Skarbiec TFI, podsumował wyniki finansowe po III kwartałach roku obrotowego 2020/2021 (III i IV kwartał 2020 r. oraz I kwartał 2021 r.). Skonsolidowane przychody ze sprzedaży usług Skarbiec Holding wyniosły w tym czasie 121,6 mln zł (wobec 62,8 mln zł rok wcześniej). Wypracowany przez Grupę zysk netto sięgnął 45 mln zł (ponad 14 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku obrotowego).  

Skonsolidowane przychody z wynagrodzenia stałego za zarządzanie funduszami inwestycyjnymi i portfelami klientów indywidualnych w trakcie III kwartałów roku obrotowego 2020/2021 wyniosły ok. 59,9 mln zł wobec ok. 47,9 mln zł w analogicznym okresie roku obrotowego 2019/2020. Natomiast skonsolidowane przychody z wynagrodzenia zmiennego wyniosły ok. 60,7 mln zł wobec ok. 13,8 mln zł w okresie lipiec 2019 r. - marzec 2020 r.
Łączna suma aktywów netto pod zarządzaniem Skarbiec TFI sięgnęła na koniec marca 2021 r. 6,9 mld zł. W porównaniu z 31 marca 2020 roku oznacza to wzrost o ok. 3,6 mld zł (aktywa netto wynosiły wówczas 3,3 mld zł).

- Konsekwentnie budujemy wiarygodny wizerunek Skarbiec TFI w oczach inwestorów i akcjonariuszy. Stabilne strategie inwestycyjne, szeroka i kompleksowa oferta produktowa, aktywne odpowiadanie na potrzeby rynku jest tym co wyróżnia Skarbiec TFI i procentuje w perspektywie długofalowej. Po trudnym 2019 r., kiedy to jednymi z najważniejszych wyzwań były kwestie związane z budowaniem efektywnej dystrybucji czy implementowaniem nowych rozwiązań regulacyjnych, w kolejnym roku musieliśmy się zmierzyć z nową sytuacją jaką stworzyła światowa pandemia koronawirusa. Ten czas pokazał jak bardzo ważnym aktywem w firmie są zatrudnieni w niej ludzie. Mówiąc o kadrze Grupy Skarbiec trzeba podkreślić profesjonalizm i zaangażowanie wszystkich naszych pracowników – mówi Anna Milewska, Prezes Zarządu Skarbiec Holding i Skarbiec TFI.  

- Efekty pracy całego zespołu Skarbca doceniają niezależni obserwatorzy rynku TFI. W marcu tego roku Skarbiec TFI został wyróżniony jako najlepsze Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych roku 2020 zarówno przez ekspertów ze specjalistycznego serwisu Analizy Online, jak i redakcję Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet” podczas gali Byki i Niedźwiedzie – dodaje Anna Milewska.

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj