Skarbiec TFI zwycięzcą rankingu „Rzeczpospolitej”

Skarbiec TFI zajął pierwsze miejsce w najnowszym rankingu towarzystw funduszy inwestycyjnych przygotowywanym przez „Rzeczpospolitą”. W weryfikowanych przez redakcję kategoriach rywalizowały fundusze otwarte (FIO) i specjalistyczne fundusze otwarte (SFIO).
- Minione 12 miesięcy było okresem pełnym wyzwań spotęgowanych przez wciąż trwającą pandemię koronawirusa. Olbrzymim sukcesem Skarbiec TFI, oprócz wyników inwestycyjnych, które dały nam zwycięstwo w rankingu Rzeczpospolitej, jest efektywne przejście na proces pracy zdalnej. Działamy
w tym systemie od połowy marca br., skutecznie obsługujemy naszych klientów i nie mamy żadnych problemów organizacyjnych czy merytorycznych, które powstałyby wskutek takiej formy pracy – mówi Anna Milewska, Prezes Zarządu Skarbiec TFI. – Cały czas, dzięki zaangażowaniu całego zespołu – pracowników z tzw. obszaru back office, w tym pracowników biura zarządu, zarządzających, sprzedaży oraz ryzyka – pracujemy płynnie, budujemy rynkową pozycję spółki. To wspólne działania wszystkich pracowników składają się na sukces firmy – dodaje Prezes.
 
W zestawieniu zdecydowanym liderem okazał się Skarbiec Spółek Wzrostowych, który zajął pierwszą pozycję w grupie akcji zagranicznych i wygrał z rynkową konkurencją w ciągu 12 miesięcy, jak i w dłuższym okresie. Skarbiec Małych i Średnich Spółek zwyciężył w grupie funduszy akcji polskich (uniwersalnych oraz małych i średnich spółek). Skarbiec III Filar zajął drugie miejsce w grupie fundusze mieszane polskie. Stopy zwrotu funduszy weryfikowane były na dzień 30 września 2020 r.

- Komentując wyniki funduszy należy podkreślić, że mamy świetnych ekspertów od rynków akcji, dzięki którym nasze fundusze zajmują wysokie pozycje w zestawieniach w różnych okresach. Nie zapominajmy też o części dłużnej, która także wypracowuje solidne stopy zwrotu. Na uwagę zasługuje również fakt, że wyniki wszystkich funduszy w dłuższej perspektywie utrzymują się na porównywalnym poziomie. Mamy zatem bardzo dobry zespół zarządzających, który może efektywnie pracować dzięki wsparciu pozostałych pracowników. TFI to wszakże nie tylko zarządzający funduszami, ale też osoby pilnujące limitów inwestycyjnych czy pracownicy nadzoru – zaznacza Anna Milewska.
 
Redakcja „Rzeczpospolitej” przygotowuje ranking towarzystw funduszy inwestycyjnych co roku. W zestawieniu uwzględniane są wyłącznie fundusze otwarte (FIO) i specjalistyczne fundusze otwarte (SFIO). Pod uwagę brane są wyniki funduszy inwestycyjnych w poszczególnych grupach: akcji polskich (uniwersalnych oraz małych i średnich spółek), akcji zagranicznych, mieszane polskie, obligacji skarbowych, obligacji skarbowych długoterminowych, obligacji uniwersalnych, obligacji uniwersalnych długoterminowych oraz dłużne korporacyjne. W przypadku funduszy akcji oraz mieszanych pomijane są fundusze działające krócej niż pięć lat, w przypadku dłużnych okres ten skrócony jest do trzech lat. Punkty otrzymuje pięć najlepszych funduszy z każdej grupy (w okresach 6,12, 36 oraz 60 miesięcy). Więcej informacji: „Rzeczpospolita” z 29.10.2020 r.
 
Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj