Krzysztof Fabrykiewicz dołączył do Zarządu Skarbiec Holding

Rada Nadzorcza Skarbiec Holding 16 stycznia 2023 r. podjęła uchwałę o powołaniu Krzysztofa Fabrykiewicza w skład Zarządu Spółki.

Uchwała o powołaniu Krzysztofa Fabrykiewicza na Członka Zarządu Skarbiec Holding weszła w życie z dniem jej podjęcia, czyli 16 stycznia 2023 r.

Krzysztof Fabrykiewicz zasiada również w Zarządzie Skarbiec TFI (od 1 lipca 2022 r.).
 
- Grupa Skarbiec realizuje ambitne plany rozwoju, zarówno na poziomie samego TFI, w tym w kontekście wprowadzania nowych rozwiązań produktowych czy informatycznych, jak i w ramach zapowiedzi dot. udziału w konsolidacji rynku czy rozszerzania spektrum działalności. Udział Krzysztofa Fabrykiewicza w pracach Zarządu Skarbiec Holding będzie cennym wsparciem i zarazem wzmocni synergię z aktywnościami prowadzonymi przez Skarbiec TFI – mówi Piotr Szulec, Prezes Zarządu Skarbiec Holding i Skarbiec TFI.

Krzysztof Fabrykiewicz jest absolwentem Politechniki Poznańskiej oraz Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Ukończył również studia Executive MBA prowadzone przez Wielkopolską Szkołę Biznesu we współpracy z Nottingham Trent University.

Zawodowo z rynkiem finansowym związany jest od 2005 r. Specjalizował się w audycie wewnętrznym bankowości skarbowej, inwestycyjnej i korporacyjnej w Banku Zachodnim WBK (obecnie Santander Bank) gdzie uzyskał tytuł Certified Internal Auditor nadawany przez Międzynarodowy Instytut Audytorów Wewnętrznych. Od 2007 r. pracował w spółce BZ WBK AIB Asset Management, a od 2008 r. również w spółce BZ WBK Towarzystwo Funduszy inwestycyjnych (obecnie Santander Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych) gdzie, w randze dyrektora, odpowiadał za obszar operacyjny oraz ryzyka inwestycyjnego, a od 2014 r. do 2020 r. pełnił funkcję Dyrektora ds. Zarządzania Ryzykiem Inwestycyjnym.

W 2021 r. dołączył do  Skarbiec TFI, gdzie od grudnia 2021 r. pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Zarządzania Ryzykiem. Od 1 lipca 2022 r. Krzysztof Fabrykiewicz, jako Członek Zarządu Skarbiec TFI, odpowiada za nadzór nad prowadzeniem ksiąg i sprawozdawczością towarzystwa i zarządzanych funduszy inwestycyjnych, nadzór nad systemem zarządzania ryzykiem i działalnością operacyjną oraz prowadzenie projektów rozwojowych w zakresie informatyzacji i digitalizacji.
Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj