Rozmowa Prezesa Piotra Szulec w dzienniku Parkiet

Zapraszamy do dziennika Parkiet do rozmowy pt. „Skarbiec chce rosnąć, ale za własne środki” z naszym prezesem Piotrem Szulec.


„-Cały czas pracujemy nad tym, by powiększyć grupę Skarbiec. Prowadzimy rozmowy zarówno z innymi TFI, jak i podmiotami dystrybuującymi fundusze, a także innymi firmami, które mogłyby wnieść coś pozytywnego do grupy.

– Nie spieszymy się z dopięciem transakcji, bo na ten moment chcemy korzystać tylko ze środków, które już mamy. Koszt finansowania dłużnego czy też emisji akcji byłby obecnie bardzo wysoki.

Dodatkowo, trudne warunki rynkowe, jakie panują w tym roku, pokazują, które biznesy mogą się mimo to rozwijać, a które mają z tym problem. To ułatwia nam selekcję podmiotów, z którymi chcemy rozmawiać…

Nasze aktywa w tym roku mocno spadły, jednak jest to prawie w całości efekt przeceny na rynkach kapitałowych. Nie odnotowujemy większych umorzeń – mówi prezes Skarbca. Przypomnijmy, że branża TFI notuje serię kilkunastu miesięcy z rzędu z przewagą umorzeń. Szulec jest jednak optymistą na ostatnie miesiące tego roku. – I połowa 2022 r. była ciężkim czasem, co widać po wycenach i odpływach w całej branży.”

Cała rozmowa dostępna na parkiet.com
 
Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj