Krzysztof Czerkas obejmuje nadzór nad ryzykiem w Skarbiec TFI

Krzysztof Czerkas, Członek Zarządu Skarbiec TFI, będzie sprawował nadzór nad systemem zarządzania ryzykiem w spółce. Stosowną zgodę w tym zakresie wydała Komisja Nadzoru Finansowego.
 
Krzysztof Czerkas w sektorze finansowym pracuje od ponad 20 lat. W zarządzie Skarbiec TFI zasiada od lipca 2017 r.
 
- Wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami na rynku finansowym, w tym z obszaru ryzyka, świadczy o wysokich kompetencjach Krzysztofa Czerkasa – mówi Anna Milewska, Prezes Zarządu Skarbiec TFI. – Najwyższej klasy eksperci stanowią o sile naszego Towarzystwa. Cel jest jeden – dostarczanie jak najlepszych usług finansowych naszym Klientom na coraz bardziej konkurencyjnym rynku TFI – dodaje Prezes.
 
Krzysztof Czerkas jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie uzyskał tytuł Magistra, a następnie Doktora Nauk Ekonomicznych. Ukończył także studia podyplomowe w Copenhagen Business School. Przed dołączeniem do zespołu Skarbca przez 20 lat Krzysztof Czerkas był pracownikiem sektora bankowego a przez 3,5 roku (2009-2012) był członkiem zarządu Banku mHipoteczny S.A (BRE Bank Hipoteczny /Rheinhyp-BRE Bank Hipoteczny S.A.), gdzie nadzorował ocenę ryzyka, a wcześniej akwizycję finansowanych przez Bank 600 projektów w obszarze deweloperki mieszkaniowej oraz projektów komercyjnych (m.in. biura, galerie handlowe, zespoły lokali użytkowych). W latach 2008-2012 pełnił także nadzór nad portfelem kredytów na nieruchomości komercyjne w wysokości 4 mld zł. Ponadto, jako prezes zarządu Upper Finance Restructuring Sp. z o.o. (firmy zajmującej się doradztwem w zakresie restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz doradztwem w finasowaniu korporacji i projektów inwestycyjnych) współpracował z deweloperami i inwestorami zaangażowanymi w projekty mieszkaniowe. Prowadził też działalność doradczą w zakresie zakupów i sprzedaży nieruchomości komercyjnych, a także w zakresie restrukturyzacji podmiotów gospodarczych. Jest licencjonowanym doradcą restrukturyzacyjnym.
 
Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj