Rosną aktywa pod zarządzaniem Skarbiec TFI

Łączna suma aktywów netto pod zarządzaniem Skarbiec TFI wyniosła na koniec grudnia 2020 r. niemal 6,2 mld zł. Oznacza to, w porównaniu z końcem grudnia 2019 r. wzrost o ok. 2,6 mld zł. Ponadto w minionym roku wiele funduszy Skarbiec TFI osiągnęło ponadprzeciętne stopy zwrotu. Spośród wszystkich funduszy zarządzanych przez Skarbiec TFI aż 13 subfunduszy wypracowało w 2020 r. najlepsze wyniki inwestycyjne w swoich grupach.

W puli ponad 6 mld zł aktywów pod zarządzaniem znajduje się niemal 5 mld zł, które zgromadzone są w funduszach aktywów finansowych i niefinansowych skierowanych do szerokiego grona inwestorów (aktywa funduszy pieniężnych, obligacji i aktywów niefinansowych zarządzanych przez Skarbiec TFI wynosiły ok. 2,5 mld zł, a aktywa funduszy akcji, mieszanych i alternatywnych – nieco ponad 2,5 mld zł).

- Tak znaczący wzrost wartości aktywów pod zarządzaniem jest efektem skutecznej pracy całego zespołu sprzedaży, dobrych stóp zwrotu wypracowywanych przez zarządzających oraz zaangażowania całego zespołu Skarbiec TFI z obszaru back office. Inaczej mówiąc za sukcesem Grupy Skarbiec stoją profesjonaliści, zgrany zespół ludzi, który konsekwentnie realizuje cele wyznaczone przez Skarbiec TFI i Skarbiec Holding. Trudny dla gospodarki 2020 rok pokazał jak ważni są profesjonalni pracownicy w instytucjach finansowych i czego razem możemy dokonać mówi Anna Milewska Prezes Zarządu Skarbiec Holding i Skarbiec TFI.

 

- Dziękujemy naszym Klientom za okazane zaufanie, szczególnie cenne w tak trudnym i pełnym niepewności dla całej gospodarki roku 2020. W Skarbiec TFI cały czas pracujemy nad wdrażaniem nowych rozwiązań zarówno w obszarze produktowym, jak i w sferze kontaktu z klientem. Rozwijamy nasze portfolio, nie zapominamy o obszarach intensyfikujących sprzedaż, rozszerzamy kanały współpracy z agencjami i multiagencjami będącymi bardzo blisko klientów korporacyjnych, których chcemy w sposób ciągły pozyskiwać – dodaje Prezes.


Według stanu na dzień 31.12.2020 r. Skarbiec TFI S.A. zarządzał 38 funduszami i subfunduszami skierowanymi do szerokiego grona inwestorów, a także 7 funduszami dedykowanymi. Szereg z nich w ciągu 12 miesięcy 2020 r. wypracowało wysokie stopy zwrotu, plasujące je na czele poszczególnych kategorii funduszy.

Zdecydowanymi liderami w swoich grupach okazały się Skarbiec Spółek Wzrostowych, który osiągnął w całym 2020 r. ponad 122 proc. stopę zwrotu oraz Skarbiec Małych i Średnich Spółek, który powiększył wartość swoich portfeli o niemal 54 proc.

Pierwsze miejsce w swoich grupach zajęły również: Skarbiec III Filar ze stopą zwrotu 20,8 proc., Skarbiec Dłużny Uniwersalny (6,9 proc.), Skarbiec Obligacji Wysokiego Dochodu (4,5 proc.), Skarbiec Konserwatywny Plus (4,4 proc.). Na czele stawki uplasowały się także fundusze zarządzające środkami odkładanymi m.in. na emeryturę. Są to: Skarbiec PPK 2030 (18,1 proc.), Skarbiec PPK 2035 (25,1 proc.), Skarbiec PPK 2040 (25,2 proc.), Skarbiec PPK 2045 (28,9 proc.), Skarbiec PPK 2050 (30,1 proc.), Skarbiec PPK 2055 (29,8 proc.), Skarbiec PPK 2060 (32,4 proc.).

- Gratulacje za wyniki funduszy w 2020 roku należą się całemu zespołowi zarządzania aktywami. Zespół akcji zagranicznych, konsekwentnie realizuje swoje założenie odnośnie zarządzania funduszami, co doprowadziło do trzycyfrowej stopy zwrotu w 2020 roku. Zespół akcji polskich, regularnie od 2017 roku, znajduje się w czołówce swoich grup porównawczych, a w samym 2020 roku „nasz miś” był najlepszym funduszem otwartym opartym na polskich akcjach. Zespół dłużny, kierujący ofertę do klienta szukającego możliwie najmniejszego ryzyka, zakończył rok z aż 3 funduszami na 1 miejscach w swoich grupach i wynikami wszystkich dłużnych funduszy od 2 proc. do 7 proc. – podkreśla Marcin Mirka, Dyrektor Zarządzający.

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj