Wywiad z prezesem Skarbiec TFI i Skarbiec Holding na łamach PAP

Zapraszamy do wywiadu z prezesem Skarbiec TFI i Skarbiec Holding na łamach PAP„W okresie 2-3 lat widziałbym Skarbiec Holding z własnym podmiotem dystrybucyjnym, najchętniej w postaci domu maklerskiego, z aktywami rzędu 10-15 mld zł. Tylko w takim kształcie i ze znaczącym wzrostem aktywów możemy stać się istotnym graczem na rynku TFI w Polsce.

Biorąc pod uwagę nasze plany w zakresie konsolidacji rynku i to, że Skarbiec dysponuje w tej chwili dosyć dużą ilością gotówki, co nie jest bez znaczenia w sytuacji rosnącego kosztu długu czy innych sposobów pozyskania kapitału, bardziej pozycjonowałbym naszą spółkę w chwili obecnej w segmencie spółek wzrostowych niż dywidendowych” – dodał.

Biorąc pod uwagę plany rozwojowe spółki, zdaniem prezesa Skarbiec Holding, temat wypłat dywidendy powinien powrócić wówczas, gdy grupa osiągnie odpowiednio wysoki poziom aktywów. Dopiero w takim momencie dywidenda miałaby bardziej naturalny charakter wynikający z osiągania stabilnych, rozłożonych w czasie przychodów i zysków.

„Na dzisiaj, w kontekście wszystkich ryzyk, z którymi mamy do czynienia i z naszym pojmowaniem rynku, na którym będą zachodzić procesy konsolidacyjne, gotówkę, którą posiadamy, wolałbym przeznaczyć na zwiększenie skali działalności podmiotu…

Cały wywiad dostępny jest na biznes.pap.pl

 
Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj