Skarbiec Holding – wyniki finansowe – 1Q roku obrotowego 2019/2020

  • skonsolidowane przychody na poziomie 19,3 mln PLN, zysk netto w wysokości 3,4 mln PLN,  opłata zmienna niemal 1,6 mln PLN – Skarbiec Holding S.A. podał wyniki za I kwartał roku obrotowego 2019/2020
*rok obrotowy Skarbiec Holding rozpoczął się w lipcu 2019 i zakończy w czerwcu 2020 roku
 
Skarbiec Holding S.A., właściciel Skarbiec TFI - jednego z największych, niezależnych Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych na polskim rynku - podsumował wyniki finansowe za 1Q roku obrotowego. Skonsolidowane przychody wyniosły w tym okresie 19,3 mln PLN.

Naszym podstawowym zadaniem jest wypracowywanie satysfakcjonujących wyników inwestycyjnych w funduszach, którymi zarządza Skarbiec TFI. W minionym kwartale w 8 naszych funduszach pobraliśmy opłatę zmienną. Była ona wyższa niż przed rokiem, co na wymagającym rynku jest wynikiem dobrym - mówi Anna Milewska, prezes zarządu Skarbiec Holding S.A.

Warto także podkreślić, że na pozyskiwanie aktywów w całym sektorze TFI istotny wpływ ma bardzo konkurencyjna sytuacja rynkowa oraz zachwiane zaufanie do branży w związku z wydarzeniami z lat ubiegłych. Co ważne jednak – nad tym obszarem bardzo mocno pracujemy i w przypadku Skarbiec TFI pierwsze symptomy poprawy już dostrzegamy – tempo spadku aktywów wyraźnie hamuje – zaznacza Anna Milewska.
Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj