Spadki na giełdach przyczyną presji na aktywa Skarbiec TFI w październiku

 
Aktywa netto funduszy detalicznych pod zarządzaniem Skarbiec TFI przekroczyływ październiku br. 4,2 mld PLN

Aktywa funduszy akcji, mieszanych i alternatywnych sięgnęły blisko 1,8 mld PLN i były niższe o 11% m/m

Aktywa funduszy pieniężnych, obligacji i aktywów niefinansowych wyniosły na koniec października br. 2,4 mld PLN (-3,5% m/m)

Sprzedaż netto za okres styczeń - październik 2018 wyniosła łącznie 410 mln PLN (w październiku br. wyniosła -88 mln PLN)
 
Aktywa netto funduszy detalicznych pod zarządzaniem Skarbiec TFI wyniosły w październiku 2018 4,22 mld PLN i zmniejszyły się o 6,7% m/m. Zgodnie ze strategią Skarbiec TFI pracuje nad zwiększaniem aktywów przede wszystkim tej grupy funduszy - od początku 2018 roku wzrosły one o 4,7% natomiast r/r zwiększyły się o 6,4%. Sprzedaż netto od początku roku osiągnęła wynik 410 mln PLN (w październiku br. wyniosła -88 mln PLN).
 
„Październikowy spadek aktywów pod zarządzaniem to w głównej mierze wynik głębokiej korekty na rynkach akcji. Nie zachęcała ona także do lokowania nowych środków w jednostki funduszy, stąd ujemna sprzedaż netto. Warto podkreślić, że od początku roku nasza sprzedaż netto jest dodatnia i wynosi 410 mln PLN, co zdecydowanie wyróżnia nas na rynku. W grupie funduszy akcji, mieszanych i alternatywnych w październiku wyróżniał się w dalszym ciągu Skarbiec Market Neutral ze wzrostem aktywów o +5,8% m/m, do poziomu 56 mln PLN (+310% YTD). Na niewielkim plusie był także Skarbiec Rynków Surowcowych z aktywami przekraczającymi 55 mln PLN (+1,5% m/m). W grupie funduszy pieniężnych w minionym miesiącu aktywa zwiększył Skarbiec Obligacja, +8,5% m/m do blisko 274 mln PLN (+73 % YTD).” - podsumowuje Ewa Radkowska Świętoń, prezes zarządu Skarbiec Holding S.A.

 

 
Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj