Aktywa Skarbiec TFI na porównywalnym poziomie pomimo wymagającego rynku

Aktywa netto funduszy detalicznych pod zarządzaniem Skarbiec TFI przekroczyły we wrześniu br. 4,5 mld PLN

Aktywa funduszy akcji, mieszanych i alternatywnych przekroczyły kwotę 1,9 mld PLN i były na porównywalnym poziomie m/m

Aktywa funduszy pieniężnych, obligacji i aktywów niefinansowych wyniosły na koniec września br. 2,5 mld PLN (-2% m/m)

Sprzedaż netto za okres styczeń - wrzesień 2018 wyniosła łącznie 498 mln PLN (we wrześniu br. wyniosła -62 mln PLN)
 
Aktywa netto funduszy detalicznych pod zarządzaniem Skarbiec TFI wyniosły we wrześniu 2018 4,52 mld PLN i zmniejszyły się o 1,7% m/m. Zgodnie ze strategią Skarbiec TFI konsekwentnie zwiększa aktywa detaliczne - od początku roku br. wzrosły one o 12% natomiast r/r zwiększyły się o 18%. Sprzedaż netto od początku roku osiągnęła wynik 498 mln PLN (we wrześniu br. wyniosła -62 mln PLN).
 
„Wrzesień nie był łatwym miesiącem dla krajowych inwestorów. Duże spadki w segmencie małychi średnich spółek przysłoniły awans polskiej giełdy do grupy rynków rozwiniętych. Poziom aktywów netto Skarbca zmniejszył się minimalnie do kwoty 4,5 mld PLN w porównaniu z sierpniem, który był rekordowy pod względem aktywów pod zarządzaniem w historii towarzystwa. Sprzedaż netto naszych funduszy od początku 2018 roku wyniosła 0,5 mld PLN. W grupie funduszy akcji, mieszanych i alternatywnych liderem pozostaje Skarbiec Market Neutral ze wzrostem aktywów we wrześniuo +27,3% m/m, do poziomu 53 mln PLN (+287,4% YTD). Kolejny dobry miesiąc zaliczył również Skarbiec Top Brands z aktywami na poziomie 81 mln PLN (1,5% m/m i 75,6% YTD). Oba fundusze znacznie zyskują zainteresowanie wśród naszych Klientów. We wrześniu nadal rośnie fundusz Skarbiec Spółek Wzrostowych mający już aktywa na poziomie 578,4 mln PLN (+3,8% m/m, +44,6% YTD). W grupie funduszy pieniężnych wyróżniają się dwa bezpieczne fundusze: Skarbiec Obligacjaz aktywami na poziomie 252,5 mln PLN, wzrost +3,4% m/m (+59,9 % YTD) oraz fundusz Skarbiec Kasa z najwyższymi aktywami, które wynoszą 824,9 mln PLN (+0,1% m/m i +204 % YTD). Oba fundusze prezentują bardzo dobre wyniki od początku roku.” - podsumowuje Ewa Radkowska Świętoń, prezes zarządu Skarbiec Holding S.A.
 
 
 
 
Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj